BIO bylinný čaj s bazalkou TULSI a skořicí ze Srí Lanky, porcovaný s přebalem, 30g (25x1,2g)TULSI - cinnamon spice. TIPSON. Certifikát USDA Organic. Tipson BIO Tulsi

Kód: 86462
Značka: Tipson
99 Kč 86 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

BIO bylinný čaj s posvátnou indickou bazalkou TULSI, která se pěstuje po více jak 3000 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bylinný čaj balený přímo na Srí Lance s posvátnou indickou bazalkou Tulsi a skořicí.

 

TULSI neboli bazalka svatá je tradiční indická - posvátná bylina, která se pěstuje více jak 3000 let. 

Používá se po staletí jako lék proti kašli, nachlazení, zápalu plic, astmatu a onemocnění dýchacích cest. Uvolňuje bolest hlavy, snižuje horečku, nervové napětí a úzkost, podporuje psychickou rovnováhu a posiluje imunitní systém, snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, zlepšuje trávení a střevní funkce. Je dobrým domácím lékem při žaludečních a střevních potížích všeho druhu, pomáhá regenerovat pokožku při infekcích a aplikuje se při léčbě onkologických onemocnění.

Je historicky prokázáno, že jako léčivá rostlina se užívala již ve starověkém Řecku i Římě a také v arabských zemích.

Farmakologické studie potvrdily její antidepresivní, neuroprotektivní a protirakovinový účinek. Předpokládá se, že příznivé účinky této rostliny mohou pocházet především z jejich hlavních aktivních složek jako je eugenol, karvakrol, kyselina ursolová a rozmarýnová.

 

Říká se, že každodenní konzumace tulsi - bazalky posvátné, předchází nemocem, podporuje celkové zdraví, pohodu a dlouhověkost a pomáhá zvládat stres každodenního života. Je považována za silný adaptogen. BIO Tulsi je smíchána ve správném procentu s přírodními organickými bylinami, aby se zvýšil účinek nápoje a vyvážila se konečná chuť a aroma.

 

Složení: BIO tulsi, BIO ibišek, BIO skořice, BIO pomerančová kůra, BIO kardamom, BIO citrónová tráva, BIO fenykl.

 

Tento bylinný čaj, je čaj bez obsahu kofeinu a teinu, proto je vhodný pro každodenní pití ve větším množství, i večer. 

 

Porcovaný s přebalem. Díky tomu, že je každý sáček čaje ve foliovém přebalu, uchovává si stále svoje typické aroma a chuť. Což je rozdíl oproti balení čajů bez přebalu, kdy jsou čaje zabaleny jen v papírové krabičce.

 

Hmotnost:  30g (25x1,2g)

 

Země původu: Srí Lanka

 

Certifikát USDA o organičnosti výrobku.

 

USDA ORGANIC

USDA Organic představuje americkou národní formu certifikace udělované podle kritérií pro ekologické zemědělství. Cílem této federální organizace je podpora obchodu, zemědělské ekologické výroby a venkovských komunit, ochrana životního prostředí,  zajištění bezpečnosti potravin a také utišení hladu v některých oblastech Spojených států i ve světě.

Přírodní certifikát USDA ORGANIC

Americká národní společnost USDA Organics (zkratka The United States Department of Agriculture - Americké ministerstvo zemědělství) se zabývá kontrolou a certifikací produktů pocházejících z ekologického zemědělství. Reguluje standardy pro ekologické zemědělství, volný sběr divokých plodin, a dále také pro jejich uchovávání a zpracování včetně konečného zabalení.

Předmětem kontroly je i přístup k hospodářským zvířatům. Krmivo musí pocházet z ekologických zdrojů a nesmí obsahovat antibiotika ani růstové hormony. Zvířata musí mít také dobré podmínky žití a přístup do volných výběhů.

Minimální obsah složek z ekologického zemědělství je 95 % a dodržování všech podmínek je kontrolováno několikrát ročně.

USDA Organics zakazuje používání geneticky modifikovaných surovin, umělých hnojiv a pesticidů a jiných chemických produktů negativně ovlivňujících zdraví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné porcované
Hmotnost: 0.03 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: