Basilur bylinkový čaj Rooibos, pomeranč a zázvor, porcovaný s přebalem, 25 porcí. Orange & ginger

86201

Rooibos, je čaj bez obsahu kofeinu a teinu, proto je vhodný pro každodenní pití ve větším množství.


  • 77 Kč bez DPH
  • Skladem
89 Kč
Kategorie: Bylinné
Hmotnost: 0.038 kg
 

Basilur bylinný čaj Rooibos s pomerančem a zázvorem.

 

Složení: rooibos, pomerančový list, zázvorový kořen, citronová tráva, pomerančová kůra, ostružinový list, aroma pomeranče.

 

Porcovaný s přebalem. Díky tomu, že je každý sáček čaje ve foliovém přebalu, uchovává si stále svoje typické aroma a chuť. Což je rozdíl oproti balení čajů bez přebalu, kdy jsou čaje zabaleny jen v papírové krabičce.

 

Hmotnost:  37,5g (25x1,5g)

 

Baleno na Srí Lance.

 

Co je vlastně Rooibos:

 

Rooibos je nápojem připravovaným z keře nazývaného čajovec kapský (Aspalathus linearis).

Rostlina se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy procházejí oxidací a získávají výraznou červenohnědou barvu. Vyrábí se také neoxidovaný „zelený“ rooibos.

Vůně rooibosu je často popisována jako sladká (a to i bez přidání cukru) a mírně ořechová. Příprava rooibosového nálevu je v podstatě stejná jako příprava černého čaje s tím rozdílem, že vůně je vylepšená delším vařením. Získaný nápoj je červenohnědý, což vysvětluje, proč se rooibosu někdy říká „červený čaj“.

 

Nápoj má charakteristickou tmavě červenou barvu a lehce nasládlou chuť. Někdy se rooibos také míchá s různými přísadami, aromatickými bylinami a podobně.

Z rooibosu se dá připravit i espressu podobný nápoj – red espresso.

 

Tradiční medicína v Jižní Africe užívá rooibos na zmírnění dětské kolikyalergieastma a kožní problém.

Rooibos obsahuje zejména fenolické látky a flavonoidy s prokázanými antioxidačními účinky a některé minerální látky. Z dalších látek jsou obsaženy glukosidy aspalatin a notofagin. Obsah vitamínu C je navzdory legendám velmi nízký, novější studie jeho přítomnost v červeném i zeleném rooibosu ani neprokázaly. Z minerálních látek je ve významnějším množství přítomna měď, fluor a mangan. Měď obsažená v 1 standardním šálku (1 čajová lžička rooibosu na šálek) pokrývá asi 8 % doporučené denní dávky, fluor 7 %, mangan 2 %.