Basilur černý cejlonský premiový čaj, porcovaný s přebalem, 20g (10x2g), z oblasti Uva, Nuwara Eliya, Dimbula, Kandy, Ruhunu. Leaf of Ceylon

Kód: 88014
Značka: Basilur
69 Kč 60 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Vychutnejte si černé čaje z těchto pěti planážových oblastí - Uva, Nuwara Eliya, Dimbula, Kandy, Ruhunu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Basilur černý cejlonský prémiový čaj z pěti oblastí - Uva, Nuwara Eliya, Dimbula, Kandy, Ruhunu.

 

Porcovaný s přebalem. Díky tomu, že je každý sáček čaje ve foliovém přebalu, uchovává si stále svoje typické aroma a chuť. Což je rozdíl oproti balení čajů bez přebalu, kdy jsou čaje zabaleny jen v papírové krabičce.

 

Složení: Uva, složení: černý čaj Nuwara Eliya, složení: černý čaj Dimbula, složení: černý čaj, Kandy, složení: černý čaj Ruhunu, složení: černý čaj

 

Návod na přípravu: 1 sáček na 250 - 400 ml šálek, zalít vodou 100°C, louhovat 3-5 minut.

 

Hmotnost: 20g (10x2g).

 

Země původu: Srí Lanka

 

Nuwara Eliya patří pravděpodobně mezi nejznámější srílanské plantáže na světě.

Jedná se o oblast velice hornatou s vysokou průměrnou nadmořskou výškou. Čaj se zde běžně pěstují i ve výšce 1 900 metrů nad mořem. Vzduch v této oblasti je velice chladný a osvěžující, připomínající vůni máty a eukalyptu.

Dešťové srážky jsou zde mírné a nocí jsou zde velice chladné. Toto jedinečné klima umožňuje pěstovat čaje, které jsou dle odborníků jedny z nejlepších na světě.

Tato oblast byla v dávných dobách kvůli své vysoké nadmořské výšce dlouho nedostupná a první pokusy o vysazení čajovníku zde probíhaly až začátkem 19. století. Opravdový rozmach pěstování čajovníku zde nastal až po roce 1870, kdy nám již velice známá plíseň Hemileia vastatrix vyhubila kompletní úrodu kávovníků. Později se ukázalo, že tato oblast má vynikající podmínky pro pěstování čaje.

Vysoká nadmořská výška a celoroční nízké teploty zajistí pomalu rostoucí keř s menšími listy, které mají v šálku oranžový odstín se zlatavým nádechem. Nejvyhledávanějším typem čaje z této oblasti je OP nebo BOP.

Neváhejte a ochutnejte šampaňské mezi čaji.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Černé porcované
Hmotnost: 0.02 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: