Julius Meinl Wiener Espresso 250g, zrnková káva, Vídeňské Espresso

Kód: 72502
Značka: Julius Meinl
229 Kč 204 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Čím posloužím?“ Tak vítal Julius Meinl své zákazníky před téměř 160 lety.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Julius Meinl je ambasador vídeňské kavárenské kultury již od roku 1862

 

Kávová směs zrn Arabika s jemnou chutí, příjemnou aciditou a svěžím kořeněným aroma. Ideální pro přípravu klasického vídeňského espressa.

 

Typ zrn: arabica

Aroma: svěží a kořeněné

Crema: velmi jemná se světle hnědou barvou

Chuť: jemná s příjemnou, nižší aciditou

 

Hmotnost: 250g

 

Příběh loga Julius Meinl

Víte, co přesně dobře známé logo znázorňuje? Je na něm zobrazen coffee connoisseur, znalec kávy, v červeném orientálním kloboučku zvaném fez.

Vyjadřuje poctu příběhu o tom, jak se káva dostala do Vídně. Říká se, že v roce 1683 získal císařský posel, tlumočník a obchodník Georg Franz Kolschitzky několik pytlů naplněných kávou. Ve Vídni patrně zůstaly po obléhání města Turky, a tak je použil k založení první vídeňské kavárny "Zur blauen Flasche".

Kultovní logo Julius Meinl pak roku 1924 vytvořil vídeňský umělec Joseph Binder na žádost Julia Meinla II. Zadání znělo: vytvořte fiktivního představitele příběhu, jak se káva dostala do Rakouska. Binder nakreslil osmanského mladíka, znalce kávy, pozvedajícího šálek k ústům.

Talentovaný italský designér Matteo Thun pak v roce 2004 přetvořil logo do jednodušší červenobílé formy. Původní klasické logo mu připomínalo vídeňské barokní andílky, a tak tuto myšlenku do svého návrhu zakomponoval.

 

Thun je nejen autorem redesignu loga, ale také jeho 3D provedení. Ústředním motivem zůstává červený orientální klobouček zvaný fez, jehož tvar, ovšem vzhůru nohama, se promítá také do tvaru šálků, hrnků a sklenic.

 

Země původu: Rakousko

 

Doplňkové parametry

Kategorie: KÁVA
Hmotnost: 0.25 kg

Historie Juliu Meinl

Historie Julius Meinl

O značce Julius Meinl