O SVÍČKÁCH

Učiníme elektřinu tak levnou, že pouze bohatí si budou svítit svíčkami,“ zní slavný citát jednoho z nejznámějších vynálezců historie, Thomase Alvy Edisona.

Zdali ho myslel jako bonmot, nevíme, pravdou však je, že se jeho slova naplnila téměř bezezbytku. Podobně jako koní, kteří dlouhá tisíciletí sloužili jako hlavní dopravní prostředek, než je na začátku 20. století vystřídaly automobily, i bez svíček a jejich životadárného světla si až do vynálezu elektrické žárovky nikdo nedokázal představit život. Koně i svíčky tu však jsou dodnes s námi, poupravil se pouze způsob jejich využití…

 

Romantika je těžko popsatelnou a nezbytnou veličinou snad každého zdravého a fungujícího vztahu. Jedná se o složitý a zároveň velmi prostý typ dojmu, pro jehož navození neplatí žádná pravidla.

To však neznamená, že neexistují lepší a horší způsoby, jak romantickou atmosféru pro chvíle ve dvou vytvořit. Ti méně zkušení se omezí na vložení filmu s Hugh Grantem do DVD přehrávače a taktické vyčkávání na to, až knihkupec z Notting Hill odvede valnou část práce za ně. Skuteční borci však partnerku uvedou do kýženého citového rozpoložení sami, tedy skoro sami. Povolený doping zahrnuje dobré víno, příjemnou hudbu a hlavně poetické osvětlení, které dokáže vytvořit máloco tak, jako právě svíčky.

 

I zde však jde sáhnout vedle. Podobně jako víno může být nedobré i lahodné, jako hudba může rušit i rezonovat, tak svíčka může odradit i upoutat. My se specializujeme právě na druhý případ.

 

Nabízíme svíčky z hladké směsi toho nejkvalitnějšího parafínu a sójového vosku. Vonná složka je nasycená přesně o takové koncentraci, aby se její jednotlivé vrstvy postupně uvolňovaly od vrchních, přes střední, až po spodní aromatické tóny a nenásilně tak popoháněny teplem plamene prostoupily celým prostorem. Taková atmosféra pošle do kolen nejednu romantickou duši, a to ani není třeba jí na obličej přitisknout kapesník napuštěný chloroformem.

 

Není to ale pouze aromatická směs, která ovlivňuje schopnost svíčky zajistit romantickou atmosféru. Svou roli zde má i někdy neprávem opomíjený knot. Zatímco středem většiny běžných svíček prochází jakýsi bavlněný provázek, námi nabízené produkty značky Woodwick mají knot vyrobený ze skutečného dřeva. Ten nejenom zajistí, aby plamen hořel rovnoměrně, ale též aby si jím uvolňovaná vůně rozprostírala po místnosti postupně. Snad nejpozoruhodnější na dřevěných knotech je fakt, že když hoří, lze slyšet jemné praskání jako u krbového ohně.

 

V naší nabídce nabízíme dva druhy těchto svíček. Typ ve váze má křížový knot, přičemž jeho unikátní vlastností je, že na skle nezanechává nehezké stopy od sazí. Svíčky v dóze ve tvaru lodi pak mají knot protáhlejší, přičemž při hoření tento typ knotu vytváří efekt dlouhého tančícího plamene.

 

Výjimečný charakter vonných akordů v elegantních sklenicích dotváří stylová dřevěná víčka s pryží po obvodu, která lze použít jako podložku pod svíčku a ochránit tak povrch nábytku od nežádoucích doteků tepla.